AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI Stowarzyszenie WIOSNA
Dziewczyna z skórzanym plecakiem
O organizacji:

"Akademia Przyszłości od 2003 r. pomaga Dzieciom, które w siebie nie wierzą, mają niską samoocenę. To bezpieczna, twórcza przestrzeń, w której Dziecko spotyka się z drugim człowiekiem, dorosłym, który chce mu poświęcić swój czas i uwagę, być dla niego mądrym towarzyszem.

Akademia wyposaża Dziecko w zasoby i doświadczenia, dzięki którym może  pokonać dotychczasowe przeszkody i poradzić sobie w dorosłym życiu – przede wszystkim buduje w dziecku poczucie własnej wartości."

Kontakt do koordynatora:
Data rozpoczęcia naboru:

Agata Burghardt, 

wolontariusz@wiosna.org.pl

nabór stały
Data zakończenia naboru:
nabór stały
Opis zadań dla wolontariusza:

TY - SUPERW AKADEMII PRZYSZŁOŚCI 


AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI pomaga budować poczucie własnej wartości dzieciom, które nie wierzą w siebie. Akademia to dla nich przestrzeń kreatywnej pracy nad własnym potencjałem, który wcześniej – z wielu przyczyn – nie był w pełni rozwijany. 


O jej sile stanowią Wolontariusze_ki. 


Bez nich nie byłoby AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. 


Dzięki pracy Wolontariuszy_ek działających w oparciu o metodologię tutoringu, mali podopieczni Akademii odkrywają swoje mocne strony i zaczynają traktować życiowe przeszkody jako wyzwania, a nie bariery. W minionym roku szkolnym w całej Polsce udało się pomóc prawie dwóm tysiącom takich dzieci. Wiarę w siebie zdobywali na cotygodniowych spotkaniach z indywidualnymi Tutorami-Wolontariuszami_kami. 


Teraz również Ty możesz być jednym z nich! 


Możesz zmieniać historie, takich dzieci jak Hania. Dziewczynkę paraliżowały szkolne wystąpienia. Po roku spędzonym na pracy nad pewnością siebie wyrecytowała wiersz przed całą szkołą! Napisała go dla... swojej Wolontariuszki Moniki. 


KOGO SZUKAMY? 


Fajnych ludzi, którzy mają inicjatywę i chcą zmieniać na lepsze świat wokół siebie 

Lokalnych działaczy, którzy mają odwagę i siłę, by bezinteresownie odmieniać historie dzieci, wyzwalając ich potencjał 

Dynamicznych, odważnych, otwartych aktywistów, którzy – bez względu na swój wiek – chcą się rozwijać oraz wykorzystywać swoją energię i talenty do działania, które ma wielki sens i daje ogromną satysfakcję oraz radość 

Szukamy Ciebie, po prostu. 


CO ROBI WOLONTARIUSZ_KA AKADEMII PRZYSZŁOŚCI? 


SPOTYKA SIĘ Z DZIECKIEM 

Jako Wolontariusz_ka stajesz się jedną z najważniejszych osób dla dziecka z Akademii. Jesteś jego indywidualnym Tutorem i raz w tygodniu spotykasz się z nim na indywidualnych zajęciach. To czas, który przynosi wielkie efekty! 


URUCHAMIA ZMIANĘ W ŻYCIU MAŁEGO STUDENTA 

Uczysz małego człowieka wygrywać, pokonywać dotychczasowe trudności. Budujesz w nim pewność siebie i poczucie własnej wartości. Konkretnemu dziecku dajesz szansę na wygranie lepszej przyszłości. Być może to właśnie Ty zainicjujesz najważniejszą zmianę w jego życiu! 


UTRZYMUJE KONTAKT Z DARCZYŃCĄ 

Jako Wolontariusz_ka jesteś w stałym kontakcie z darczyńcą, który funduje dziecku tzw. Indeks Sukcesów. Budujesz relację, informując o sukcesach i postępach podopiecznego. 


NAWIĄZUJE WARTOŚCIOWE ZNAJOMOŚCI 

Współtworzysz kolegium, czyli lokalny „oddział” Akademii. Stajesz się częścią wielkiej, akademiowej drużyny łączącej osoby o podobnych wartościach, które chcą zmieniać świat na lepsze. 


ROZWIJA SWOJE KOMPETENCJE 

W pracy z dzieckiem rozwijasz zdolności społeczne i organizacyjne. Będąc częścią drużyny i uczestnicząc w szkoleniach, masz okazję nabyć kompetencje cenione na rynku pracy. 

Miejsce odbywania wolontariatu:
Popówek, Rybnik, Zielona Góra, Rynia, Bytom, Bielsko-Biała, Olsztyn, Lublin, Opole, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Łódź, Kraków, Kielkce, Leszno, Bydgoszcz, Katowice, Częstochowa, Radom, Białystok, Sosnowiec, Toruń, Gdynia, Rzeszów, Kielce, Gliwice, Szczecin, Kanie, Białobrzegi, Pieczarki, Warszawa, Zabrze
Korzyści dla wolontariusza:

UCZYMY  


Zarządzania czasem 

Skutecznej komunikacji 

Osiągania założonych celów 

Budowania relacji 

Pracy projektowej 


CO ZYSKASZ? 


WPŁYW | Twoje zaangażowanie będzie miało sens oraz da Ci ogromną satysfakcję i radość 

ROZWÓJ | Zdobędziesz unikalne doświadczenie i poszerzysz swoje kompetencje 

KONTAKTY | Poznasz wyjątkowych ludzi i zbudujesz wartościowe relacje zawodowe i osobiste 

Informacje dodatkowe:

CZEGO OCZEKUJEMY? 


Chęci do pomagania i zmieniania jego świata na lepsze 

Gotowości do prowadzenia cotygodniowych, indywidualnych, godzinnych spotkań ze swoim podopiecznym 

Zaangażowania i odpowiedzialności za powierzone zadania 


KIEDY ZACZNIESZ? 


Im szybciej do nas dołączysz, tym więcej na tym skorzystasz. Będziesz uczestniczyć we wszystkich wdrożeniach i profesjonalnie przygotowanych szkoleniach online dla Wolontariuszy_ek. Zyskasz czas na dobre zaplanowanie swojej pracy, poznanie zespołu i integrację z pozostałymi Wolontariuszami_kami w swoim regionie działania (kolegium). Indywidualną pracę z dzieckiem rozpoczniesz w październiku, od uroczystej inauguracji kolejnej edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. 


PODEJMIESZ WYZWANIE? 


Pomagając jako Wolontariusz_ka w Akademii Przyszłości, wspierasz dzieci, które w siebie nie wierzą. Pomaganie pozwala poczuć się lepiej. Daje osobistą korzyść. Dzięki temu możemy się poczuć lepszymi ludźmi, przeżywamy radość i inne pozytywne emocje, zyskujemy poczucie wpływu. 


Aż 82% podopiecznych Akademii dzięki pracy z Wolontariuszem_ką zaczyna wierzyć w siebie! 


Rekrutacja prowadzona jest przez stronę internetową:

superw.pl