Fundacja Polki Mogą Wszystko
Dziewczyna z skórzanym plecakiem
O organizacji:

"Fundacja Polki Mogą Wszystko została założona przez wydawnictwo Edipresse z inicjatywy pracowników.

Gazety często opisywały trudne problemy i starały się pomagać, razem  ze swoimi czytelniczkami, w ich rozwiązywaniu. Takich akcji było bardzo  wiele. Fundacja powstała, aby realizować długoletnie programy pomocy,  które w sposób wymierny i trwały mogą wpływać na poprawę trudnej  sytuacji jej podopiecznych.

Misją Fundacji Polki Mogą Wszystko jest służenie dzieciom, aby dzieciństwo było jak najlepsze.

Nasze działania opieramy na cytacie wielkiego przyjaciela dzieci  Janusza Korczaka „…dać dziecku całe powietrze, słońce, całą życzliwość,  jaka mu się należy, niezależnie od zasług czy win, zalet czy przywar”.

Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, utrzymującą się z darowizn."

Kontakt do koordynatora:
Data rozpoczęcia naboru:

Joanna Srebnicka

22 584 21 59

Data zakończenia naboru:
Opis zadań dla wolontariusza:

Wolontariusze  pomagają dzieciom w rodzinach zastępczych w nauce, odrabianiu lekcji,  nadrabianiu zaległości, a także zdobywania pewności siebie, wiary w  swoje możliwości i przekonań, że dorośli i świat jest miejscem  przyjaznym.

Miejsce odbywania wolontariatu:
Warszawa
Korzyści dla wolontariusza:
  • wolontariat w naszej Fundacji jest szansą na wspólnie zmienianie świata na lepsze, uzyskiwanie nowych przyjaźni, zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń

Informacje dodatkowe:

Wolontariat prowadzimy zarówno stacjonarnie, jak i online. Nasi podopieczni mieszkają na terenie całej Warszawy i bliskiej okolicy. Zapewniamy wsparcie, szkolenie wstępne i cykliczne spotkania z wolontariuszami (online)