Fundacja Pomocy Rodzinie Człowiek w Potrzebie
Dziewczyna z skórzanym plecakiem
O organizacji:

"Fundacja pomocy Rodzinie ”Człowiek w Potrzebie” została założona w 2005 roku przez Marię Knapik Stepanow, która jako żona pastora kościoła  ewangelicznego pracująca z rodzinami, widziała całe spektrum problemów  dotykających życie rodzinne. Wieloletnie doświadczenie i empatia  pozwoliły jej podjąć decyzję o założeniu fundacji.

Od lat  staramy się pomagać ludziom nie tylko związanym ze środowiskiem  chrześcijańskim. Jesteśmy otwarci na osoby o różnym światopoglądzie i  doświadczeniu życiowym, o ile chcą współpracować, podejmując z naszą  pomocą samodzielne kroki do wyjścia z trudnych sytuacji."

Kontakt do koordynatora:
Data rozpoczęcia naboru:

Agata Wójcik

533 123 123

Data zakończenia naboru:
Opis zadań dla wolontariusza:

Rozwożenie posiłków do różnych dzielnic w Warszawie godz. 11:00 - 15:00.  Odbiór posiłków w siedzibie fundacji Al. Jerozolimskie 123A w godz.  11:00-12:00 i dostarczenie posiłków do kilku potrzebujących.

Miejsce odbywania wolontariatu:
Warszawa
Korzyści dla wolontariusza:
  • umowa wolontariatu 

  • ubezpieczenie

  • środki ochrony

  • posiłki

  • cykliczne spotkania dla wolontariuszy

Informacje dodatkowe:

Akcja #posiłkikryzysowe powstała w odpowiedzi na kryzys spowodowany pandemią covid- 19 w Polsce. Kilka razy w tygodniu dowozimy nieodpłatnie lub symbolicznie odpłatnie pełnowartościowy posiłek do najbardziej potrzebujących- chorych, niesamodzielnych, dotkniętych ciężką niepełnosprawnoscią, samotnych rodziców. Potrzebujemy osób, które będą rozwoziły posiłki. do różnych dzielnic. Nie musisz mieć własnego samochodu- możesz poruszać się rowerem, skuterem, lub nie być zrażonym do komunikacji miejskiej :)