SZLACHETNA PACZKA Stowarzyszenie WIOSNA
Dziewczyna z skórzanym plecakiem
O organizacji:

"Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze  szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną  pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny  człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Szlachetna Paczka to również jeden z najlepiej  zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Know-how i nowoczesne  technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. Szlachetna Paczka łączy to wszystko."

Kontakt do koordynatora:
Data rozpoczęcia naboru:

Agata Burghardt, 

wolontariusz@wiosna.org.pl

nabór stały
Data zakończenia naboru:
nabór stały
Opis zadań dla wolontariusza:

TY – SUPERW SZLACHETNEJ PACZKI   


Miejsce: 625 lokalizacji w całej Polsce  


SZLACHETNA PACZKA to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Od 20 lat łączy Polaków wokół idei mądrej pomocy potrzebującym. Paczka pomaga rodzinom i osobom samotnym wyjść z trudnej sytuacji oraz wspiera je w samodzielnym radzeniu sobie w życiu. 


O jej sile stanowią Wolontariusze_ki.   


Bez nich SZLACHETNA PACZKA nie dotarłaby do ludzi w potrzebie.  


Tylko w ubiegłym roku w Paczce działało ponad 11 tys. Wolontariuszy_ek. Dzięki nim pomoc materialna o wartości ponad 51 mln zł trafiła do ponad 14 tys. Potrzebujących rodzin.  


Ty też możesz pomóc! Zostań Wolontariuszem_ką.  


KOGO SZUKAMY?  


Osób, które mają inicjatywę i chcą zmieniać na lepsze świat wokół siebie  

Lokalnych działaczy, którzy mają odwagę i siłę, by bezinteresownie pomagać i odmieniać historie potrzebujących z lokalnej społeczności  

Dynamicznych, odważnych, otwartych aktywistów, którzy – bez względu na swój wiek – chcą się rozwijać oraz wykorzystywać swoją energię i talenty do działania, które ma wielki sens  

Szukamy Ciebie, po prostu.   


CO ROBI WOLONTARIUSZ_KA PACZKI?  


DOCIERA DO RODZIN W POTRZEBIE   

Jako Wolontariusz_ka odwiedzasz rodziny i osoby samotne żyjące w prawdziwej biedzie, w trudnej, niezawinionej sytuacji. Poznajesz ich historie, opisujesz je i wskazujesz rodziny, które otrzymają pomoc w ramach Szlachetnej Paczki.  

DAJE IMPULS DO ZMIANY   

Postawa i zaangażowanie Wolontariusza_ki są nieraz ważniejsze niż materialna pomoc. Poprzez swoją pracę dajesz rodzinom impuls do zmiany, stwarzasz szansę na pokonanie dotychczasowych trudności i na lepszą przyszłość.  

POMAGA MĄDRZE POMAGAĆ  

Łączysz osoby, które nigdy nie spotkałyby się w innych okolicznościach. Inspirujesz ludzi do podjęcia roli Darczyńcy_czyni i pomagasz im przygotować wsparcie adekwatne do potrzeb konkretnej rodziny w potrzebie.  

NAWIĄZUJE WARTOŚCIOWE ZNAJOMOŚCI   

Współtworzysz zespół Wolontariuszy_ek w danym rejonie, czyli “oddziale” Paczki. Stajesz się częścią wielkiej, paczkowej drużyny łączącej osoby o podobnych wartościach, które chcą zmieniać na lepsze świat wokół siebie.   

ROZWIJA SWOJE KOMPETENCJE  

W pracy z rodzinami rozwijasz zdolności społeczne i organizacyjne. Będąc częścią drużyny Paczki i uczestnicząc w szkoleniach, masz okazję nabyć kompetencje cenione na rynku pracy. 

Miejsce odbywania wolontariatu:
Białobrzegi, Kanie, Zielona Góra, Rynia, Bytom, Bielsko-Biała, Olsztyn, Lublin, Opole, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Łódź, Kraków, Kielkce, Leszno, Bydgoszcz, Katowice, Częstochowa, Radom, Białystok, Sosnowiec, Toruń, Gdynia, Rzeszów, Kielce, Gliwice, Szczecin, Warszawa, Rybnik, Popówek, Pieczarki, Zabrze
Korzyści dla wolontariusza:

UCZYMY   


Zarządzania czasem  

Pracy zespołowej  

Skutecznej komunikacji  

Osiągania założonych celów  

Budowania relacji  


CO ZYSKASZ?  


WPŁYW | Twoje zaangażowanie będzie miało sens oraz da Ci ogromną satysfakcję i radość  

ROZWÓJ | Zdobędziesz unikalne doświadczenie i poszerzysz swoje kompetencje  

KONTAKTY | Poznasz wyjątkowych ludzi i zbudujesz wartościowe relacje zawodowe i osobiste  

Informacje dodatkowe:

CZEGO OCZEKUJEMY?  


Chęci pomagania i zmieniania świata na lepsze  

Zaangażowania i odpowiedzialności za powierzone zadania   

Gotowości do działania w drużynie   


KIEDY ZACZNIESZ?  


By Paczka mogła działać również w Twojej okolicy, potrzebuje Wolontariuszy_ek. Bez nich – bez Ciebie! – pomoc nie dotrze do potrzebujących. Dlatego nie czekaj – zgłoś się już dziś!  


Im szybciej do nas dołączysz, tym więcej na tym skorzystasz. Będziesz uczestniczyć we wszystkich wdrożeniach i profesjonalnie przygotowanych szkoleniach online dla Wolontariuszy_ek. Zyskasz czas na dobre zaplanowanie swojej pracy, poznanie zespołu i integrację z pozostałymi wolontariuszami. Doświadczysz też wszystkich ważnych wydarzeń, m.in. otwarcia Bazy Rodzin, czyli udostępnieniem internetowego rejestru, z którego darczyńcy Paczki wybierają osoby, dla których przy Twoim wsparciu przygotują dedykowaną pomoc oraz „Weekendu Cudów” z wręczaniem paczek potrzebującym.  


PODEJMIESZ WYZWANIE?  


Pomagając jako Wolontariusz_ka w Szlachetnej Paczce, wpływasz na realną zmianę w życiu rodzin w potrzebie. Co więcej, pomaganie pozwala poczuć się lepiej i daje osobistą korzyść. Dzięki temu możemy się poczuć lepszymi ludźmi, przeżywamy radość i inne pozytywne emocje, zyskujemy poczucie wpływu.  


Aż 70% Wolontariuszy_ek Szlachetnej Paczki angażuje się w pomoc, bo czuje moc wspólnego działania.


Rekrutacja prowadzona jest przez stronę internetową:

superw.pl