top of page

Dom Sztuki

logo organizacji charytatywnej

O organizacji

"Dom Sztuki to eksperyment, w którym prywatne miejsce staje się publiczną przestrzenią integracji i współpracy. Miejsce, w którym mieszkamy, uprawiamy warzywa i organizujemy wydarzenia, między innymi spotkania, spacery i pokazy filmowe. Od 2021 roku działamy na warszawskim Grochowie, czerpiąc z historii i tożsamości naszej okolicy.

Początkowo funkcjonowaliśmy nieformalnie i oddolnie, a od 2023 roku działamy jako fundacja. Formalizacja była krokiem w kierunku profesjonalizacji inicjatywy, zachowania jej ciągłości oraz zwiększenia możliwości finansowania." - źródło: domsztuki.org

Opis zadań dla wolontariusza

HEJO OSOBO!

🥕 Lubisz działać społecznościowo i sąsiedzko?
🥦 Chcesz wpływać na otoczenie i zmieniać Grochów, całą dzielnicę, a może nawet Warszawę?
🌶️ Działanie w pozainstytucjonalnych warunkach jest dla ciebie normą? A może chcesz spróbować działania w nowej i oddolnej organizacji pozarządowej?

Zapraszamy do współtworzenia Domu Sztuki! Zapraszamy do współpracy przy programie, produkcji wydarzeń, działania w społecznościowym ogrodzie, wsparcia promocji i relacji sąsiedzkich. Zapraszamy do wszystkiego, w czym czujesz się dobrze i czym chcesz się podzielić.

Najważniejsze, żeby interesowało Cię działanie z obszaru sztuki i kultury, partycypacji i sąsiedztwa.

❗️ Co poniedziałek między 18:00 a 20:00 odbywa się spotkanie organizacyjne. To dobra okazja, żeby się poznać i wspólnie ruszyć do działania. Jeżeli termin Ci nie odpowiada albo możesz wziąć udział zdalnie — też daj znać! Po konkretną godzinę i lokalizację napisz wiadomość.

🌻 Obszary współpracy
współpraca kuratorska i programowa
współpraca promocyjna i komunikacyjna
współpraca producencka i organizacyjna
współpraca przy ogrodzie społecznościowym

Data rozpoczęcia naboru

1 października 2023

Kontakt do koordynatora

Data zakończenia naboru

Miejsce odbywania wolontariatu

Grochów, Praga-Południe, Warszawa

Nabór stały

Korzyści dla wolontariusza

Oczywiście podpisujemy porozumienia wolontariackie, zapewniamy ubezpieczenie na wypadek nieszczęśliwych wypadków i wystawiamy zaświadczenie o odbyciu wolontariatu lub praktyk. Nasza działalność oparta jest na dobrych relacjach, więc z całą pewnością oferujemy także wsparcie przy własnych działaniach — debiutach artystycznych czy projektach związanych z Grochowem.

Informacje dodatkowe

Szukamy osób do stałej współpracy. Nie ma znaczenia, ile czasu możesz poświęcić. Ważne jest tylko aktywne zaangażowanie. Szczegóły spotkań organizacyjnych znajdziesz tutaj → https://fb.me/e/4gyez3zm5.

Minimalny wiek wolontariusza

20 lat

Minimalna ilość godzin wolontariatu

bottom of page