top of page

FOUR KINGS

logo organizacji charytatywnej

O organizacji

Klub sportowy działający w Stowarzyszeniu to jeden z najstarszych, największy i najbardziej utytułowany klub rugby w Polsce. Jest on bliźniaczym odzwierciedleniem oraz kontynuacją drużyny „FOUR KINGS”, która powstała w 1998 roku i działała pod patronatem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Nazwa drużyny wzięła się z gry karcianej, a polskie tłumaczenie idealnie do nas pasuje, gdyż warszawscy królowie od lat rządzą na rugbowych parkietach. W chwili obecnej Klub liczy 24 zawodników, w tym reprezentantów Polski - uczestników ME’2009, 2011, 2013, 2015, 2017 oraz MŚ’ 2010. W Polskiej Lidze Rugby rywalizują dwie nasze drużyny, z których główna regularnie walczy o tytuł Mistrza Polski. Drugi skład powstał by wszyscy nasi zawodnicy mieli możliwość uczestniczyć rywalizacji turniejowej. Od wielu lat Klub Four Kings Warszawa jest też niekwestionowanym Mistrzem Polski w formule Low Point (dla zawodników niskopunktowych od 0,5 do 1,5 pkt.).

Od 13 października wspólnie z Klubem "Balian" z Pniew jesteśmy rekordzistami z wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa w długości gry rugby na wózkach - czas 25 godz. 1 min.

Chętnie powitamy na naszych treningach osoby po urazie rdzenia kręgowego chcące spróbować sportowych wrażeń do odbycia jednego treningu, a gwarantujemy, że pozostaniecie z nami na dłużej. Zapraszamy też wolontariuszy chętnych pomóc nam w treningach oraz studentów chcących odbyć praktykę.

Opis zadań dla wolontariusza

Pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu treningu
wyjazdy z drużyną na zawody sportowe krajowe i zagraniczne
pomoc w organizacji eventów - pokazów i zawodów sportowych

Data rozpoczęcia naboru

8 listopada 2023

Kontakt do koordynatora

Data zakończenia naboru

Miejsce odbywania wolontariatu

Warszawa

Nabór stały

Korzyści dla wolontariusza

Miła i luźna atmosfera
poznanie nowych ludzi ze sportu OzN
możliwość zrobienia kursów sędziego i klasyfikatora

Informacje dodatkowe

Treningi klubu Four Kings odbywają się 2 razy w tygodniu:
- wtorki – 15.20–19.00
- czwartki – 15.20–19.00
Miejsce: hala sportowa przy Torze Łyżwiarskim "Stegny" ul. Inspektowa 1

Minimalny wiek wolontariusza

15 lat

Minimalna ilość godzin wolontariatu

2,5/10

bottom of page