top of page

Fundacja Białystok Biega

logo organizacji charytatywnej

O organizacji

Jeżeli chcesz zostać naszym wolontariuszem zapraszamy na stronę www.https://fundacja.bialystokbiega.pl/ oraz rejestrację. Następnie wystarczy czekać na nabór do konkretnego biegu, wybranie swojej grupy zadaniowej i tyle :) To bardzo proste - zapraszamy :)
Informacje szczegółowe przesyłamy za każdym razem przed inicjatywą.

Opis zadań dla wolontariusza

Poszukujemy chętnych osób w wieku od 13 lat do… w zasadzie górnej granicy nie ma. Zadania, które czekają na wolontariuszy są bardzo różne, czasami różnią się także w zależności od biegu. Postaramy się wspólnie z Tobą dopasować zadania do Twojego wieku i predyspozycji.

Główne obszary działań wolontariuszy:

-> Biuro zawodów – to właśnie w biurze zawodów wszyscy biegacze odbierają swoje pakiety startowe. Do wolontariuszy w biurze należy m. in. przygotowywanie i wydawanie pakietów startowych, wydawanie koszulek, udzielanie odpowiedzi na pytania biegaczy (wiek wolontariuszy: od 15 lat)

-> Depozyt – w tym obszarze wolontariusze przyjmują, oznaczają, sortują i wydają rzeczy zostawione przez biegaczy na czas biegu (wiek od 13 lat)

-> Strefa Start/meta – do wolontariuszy pomagających w strefie startu należy pomoc na samym początku biegu, najczęściej w odpowiednim ustawieniu biegaczy. Na mecie wolontariusze pomagają w budowaniu całej strefy, sortują wszystkie rzeczy, które dostają biegacze po ukończeniu biegu, a są to najczęściej: medale, woda, izotonik, owoc /w zależności od biegu/. Ponadto w tym obszarze czasami znajduje się strefa z jedzeniem dla biegaczy. To właśnie ci wolontariusze pomagają w wydawaniu i obsłudze startujących (wiek od 13 lat)

-> Punkt żywieniowy na trasie – niezmiernie ważny element każdego biegu długodystansowego. W tej grupie wolontariusze częstują biegaczy wodą, izotonikami, czasami jedzeniem – jest to uzależnione od biegu (wiek od 13 lat) – ten obszar nie jest dostępny na wszystkich biegach

-> Grupa do zadań specjalnych – w tej grupie zadaniowej wolontariusze pomagają w bardzo różnych zadaniach: wieszają banery, flagi, pomagają w przenoszeniu różnorodnych rzeczy. Pomagają także w budowaniu strefy startu i mety. W tej grupie odnajdzie się każdy 🙂 (wiek od 14 lat)

-> Obsługa trasy biegu – bardzo ważna funkcja. Z jednej strony wolontariusze dbają o bezpieczeństwo biegaczy, informują pieszych i kierowców o trwających zawodach. Z drugiej strony mogą służyć biegaczom wskazaniem kierunku biegu. Pilnują również, żeby żaden z biegaczy nie skrócił przypadkowo trasy biegu (wiek od 16 lat)

Data rozpoczęcia naboru

1 grudnia 2023

Kontakt do koordynatora

Data zakończenia naboru

Miejsce odbywania wolontariatu

Białystok

Nabór stały

Korzyści dla wolontariusza

Po zakończonej współpracy wolontariusze Fundacji Białystok Biega otrzymują zaświadczenia (z wyszczególnioną ilością godzin) i opinie o współpracy. Dokument taki jest ceniony i coraz częściej stanowi uzupełnienie CV. Dodatkowo nasi wolontariusze zawsze dostają jakiś gadżet, np. koszulkę wolontariusza (za każdym razem inną) lub inny upominek.

Informacje dodatkowe

Fundacja Białystok Biega jest organizatorem największych wydarzeń sportowych we wschodniej Polsce. Nieprzerwanie od 2011 roku organizujemy i poszerzamy portfolio biegów. Od 2020 roku organizujemy również biegi wirtualne…

A te nie znają granic geograficznych 😉

Metę naszych wydarzeń przekroczyło już ponad 80 000 finiszerów – dorosłych i dzieci. Byli to zawodnicy biorący udział zarówno w wydarzeniach zorganizowanych tradycyjnie, jak i tych o charakterze wirtualnym.

Nasza Fundacja to grupa zapaleńców, którzy od 10 lat kreują, tworzą i zmieniają Białystok pod względem biegów ulicznych, bo takie było marzenie naszego szefa ;), a my poszliśmy za nim 😀

Minimalny wiek wolontariusza

13 lat

Minimalna ilość godzin wolontariatu

w zależności od wydarzenia

bottom of page