top of page

Fundacja Mam Marzenie

logo organizacji charytatywnej

O organizacji

"Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Dzięki wsparciu wielu osób, 14 czerwca w Urzędzie Miasta w Krakowie odbyła się uroczystość podpisania aktu notarialnego powołania do życia Fundacji i jej organów.

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność chcemy dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość." - źródło mammarzenie.org

Opis zadań dla wolontariusza

Z Fundacją Mam Marzenie:

* sprawisz, że świat będzie piękniejszy,

* rozwiniesz swoje kompetencje,

* uwierzysz w swoje możliwości,

* poznasz nowych ludzi, którzy z czasem staną się Twoimi przyjaciółmi,

* wyrwiesz się z codziennej rutyny.

Wystarczy zrobić pierwszy krok:

Dołącz do nas! Wypełnij ankietę zgłoszeniową: https://www.mammarzenie.org/wolontariat/

Data rozpoczęcia naboru

11 września 2023

Kontakt do koordynatora

Data zakończenia naboru

Miejsce odbywania wolontariatu

Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław

Nabór stały

Korzyści dla wolontariusza

Wolontariat wspomaga rozwój kariery zawodowej.
Jako wolontariusz zdobędziesz doświadczenie, które będzie przydatne w pracy. Będąc wolontariuszem nauczysz się: komunikacji interpersonalnej, pozyskiwania sponsorów, rozwiązywania problemów, zarządzania zadaniami i sobą w czasie!

Wolontariat uczy pracy zespołowej.
Podczas działalności w fundacji wspólnie z innymi wolontariuszami będziesz zajmować się m.in. pozyskiwaniem sponsorów, prowadzeniem zajęć plastycznych z dziećmi na oddziałach szpitalnych oraz organizować zbiórki pieniędzy na marzenia.

Będziesz czuć satysfakcję z spełniania marzeń.
Spełniając marzenia podopiecznych fundacji zobaczysz ogromną radość dzieci, która da Ci ogromną dawkę energii do działania i poczujesz, że Twoja działalność ma sens.

Odkryjesz swoje nowe talenty i umiejętności.
Zadania, które będziesz wykonywać w fundacji będą różne: od spotykania się z chorymi dziećmi po organizowanie wydarzeń charytatywnych. Część z Twoich obowiązków być może będziesz wykonywać pierwszy raz – dzięki temu poznasz swoje mocne i słabe strony, nad którymi możesz pracować.

Wolontariat uczy wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.
Działając jako wolontariusz zaczynasz być bardziej wrażliwym na potrzeby innych. Dostrzegasz codzienne problemy Twoich najbliższych, pomagasz im w ich rozwiązaniu. Twoja pomoc, nawet w najmniejszych sprawach, zbliża Was do siebie i buduje silną relację między Wami.

Będąc wolontariuszem docenisz swoje życie.
Spotykając się i rozmawiając z chorymi dziećmi docenisz swoje dotychczasowe życie. Zaobserwujesz ile w tych małych istotach jest siły i woli walki o życie. Uświadomisz sobie, że niepotrzebnie przejmujesz się pewnymi sprawami. Od podopiecznych fundacji nauczysz się doceniać to co w życiu jest najważniejsze.

Informacje dodatkowe

Minimalny wiek wolontariusza

15 lat

Minimalna ilość godzin wolontariatu

-

bottom of page