top of page

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA

Program PROJEKTOR

logo organizacji charytatywnej

O organizacji

"Program PROJEKTOR jest ogólnopolskim programem społecznym, który łączy aktywnych studentów, otwartych i zaangażowanych nauczycieli oraz ekspertów w dziedzinie innowacyjnej edukacji, aby docierać do najmniejszych zakątków Polski z autorskimi projektami rozwojowymi dla dzieci.

Misją Programu PROJEKTOR jest inicjowanie spotkań studentów z dziećmi w małych miejscowościach. Przez nowe doświadczenia rozwijamy poczucie sprawczości i odpowiedzialności społecznej.

Od 2005 roku w całej Polsce w ramach Programu PROJEKTOR przeprowadzono ponad 43,5 tys. projektów edukacyjnych w 3,2 tys. szkołach, z udziałem 16 tys. studentów-wolontariuszy oraz 456,4 tys. dzieci.

Autorem i fundatorem Programu PROJEKTOR jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Program realizuje Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości."

Opis zadań dla wolontariusza

Rekrutacja wolontariuszy do XIX edycji Programu PROJEKTOR już ruszyła, by z pomocą studentów wspierać dzieci z małych miejscowości. Wolontariat, napędzany siłą zmian pokolenia Z, poświęcony jest budowaniu aktywności obywatelskiej. Zaangażowanie społeczne i pielęgnowanie wrażliwości to centrum potrzeb współczesnego świata oraz najmłodszych. Teraz, mocno jak nigdy wcześniej, czujemy, że mamy wpływ. Dlatego warto zostać wolontariuszem!

Data rozpoczęcia naboru

20 października 2023

Kontakt do koordynatora

Data zakończenia naboru

20 listopada 2023

Miejsce odbywania wolontariatu

Polska

Korzyści dla wolontariusza

Wolontariat to idealna przestrzeń na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego przy wsparciu merytorycznym i organizacyjnym ze strony Programu PROJEKTOR. Dzięki warsztatom studenci mogą wzmocnić kompetencje miękkie, nauczyć się pracy z dziećmi i sprawdzić się w działaniu. Przez cały okres współpracy studenci-wolontariusze mają zapewnione:

- kieszonkowe na pokrycie kosztów dojazdu i materiałów na zajęcia,
- e-learning i szkolenie online przygotowujące do pracy z dziećmi,
- szczegółowe scenariusze zajęć,
- konsultacje online i telefoniczne,
- certyfikat potwierdzający udział w wolontariacie,
- dla najbardziej aktywnych: możliwość udziału w wydarzeniach na żywo (zjazd liderów, podsumowanie edycji).

Informacje dodatkowe

Dołączenie do wolontariatu jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić formularz na stronie Programu PROJEKTOR i wybrać jedną z 175 szkół podstawowych z całej Polski. Prowadzone zajęcia mają formę 2 spotkań, każde o długości 4 godzin lekcyjnych. Dzięki nim dzieci mogą rozwinąć kompetencje społeczne i obywatelskie. To kluczowe obszary wspierające ich rozwój z myślą o lepszej przyszłości!

Minimalny wiek wolontariusza

18 lat

Minimalna ilość godzin wolontariatu

12 godz./realizacja całego projektu

bottom of page