Fundacja Mam Marzenie
Dziewczyna z skórzanym plecakiem
O organizacji:

"Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Dzięki wsparciu wielu osób, 14 czerwca w Urzędzie Miasta w Krakowie odbyła się uroczystość podpisania aktu notarialnego powołania do życia Fundacji i jej organów.

Przez swoją działalność chcemy dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość."

Kontakt do koordynatora:
Data rozpoczęcia naboru:

Aleksandra Ludew, 

tel 7792705567

nabór stały
Data zakończenia naboru:
nabór stały
Opis zadań dla wolontariusza:

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. 

Naszej pracy i jej czasu nie da się zaplanować "na sztywno", bo wszystko zależy od marzeń, jakie mamy przyjemność spełniać. Do każdego marzenia podchodzimy indywidualnie i z ogromnym zaangażowaniem.

Wolontariusze mogą rozwijać swoje umiejętności zarówno podczas współpracy z dziećmi, ale także wykazać się jako grafik, fotograf, marketingowiec, czy redaktor.

Miejsce odbywania wolontariatu:
Wrocław, Warszawa, Gdańsk, Szczecin, Rzeszów, Poznań, Opole, Olsztyn, Łódź, Lublin, Kraków, Kielce, Katowice, Bydgoszcz, Białystok
Korzyści dla wolontariusza:

Wolontariat jest bezpłatną, dobrowolną działalnością na rzecz społeczeństwa. Wolontariat przynosi korzyści zarówno osobom, którym pomaga się, a także osobom, które tę pomoc niosą. Będąc wolontariuszem przeżywa się wiele pięknych chwil, w ciekawy i twórczy sposób spędza czas oraz zawiązuje nowe przyjaźnie. Poprzez wolontariat można uczestniczyć w ciekawych i ambitnych projektach. Jednak to nie wszystko!


Wolontariat wspomaga rozwój kariery zawodowej


Jako wolontariusz zdobędziesz doświadczenie, które będzie przydatne w pracy. Będąc wolontariuszem nauczysz się: komunikacji interpersonalnej, pozyskiwania sponsorów, rozwiązywania problemów, zarządzania zadaniami i sobą w czasie!


Wolontariat uczy pracy zespołowej


Podczas działalności w fundacji wspólnie z innymi wolontariuszami będziesz zajmować się m.in. pozyskiwaniem sponsorów, prowadzeniem zajęć plastycznych z dziećmi na oddziałach szpitalnych oraz organizować zbiórki pieniędzy na marzenia.


Będziesz czuć satysfakcję z spełniania marzeń


Spełniając marzenia podopiecznych fundacji zobaczysz ogromną radość dzieci, która da Ci ogromną dawkę energii do działania i poczujesz, że Twoja działalność ma sens.


Odkryjesz swoje nowe talenty i umiejętności


Zadania, które będziesz wykonywać w fundacji będą różne: od spotykania się z chorymi dziećmi po organizowanie wydarzeń charytatywnych. Część z Twoich obowiązków być może będziesz wykonywać pierwszy raz – dzięki temu poznasz swoje mocne i słabe strony, nad którymi możesz pracować.


Wolontariat uczy wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka


Działając jako wolontariusz zaczynasz być bardziej wrażliwym na potrzeby innych. Dostrzegasz codzienne problemy Twoich najbliższych, pomagasz im w ich rozwiązaniu. Twoja pomoc, nawet w najmniejszych sprawach, zbliża Was do siebie i buduje silną relację między Wami.


Będąc wolontariuszem docenisz swoje życie


Spotykając się i rozmawiając z chorymi dziećmi docenisz swoje dotychczasowe życie. Zaobserwujesz ile w tych małych istotach jest siły i woli walki o życie. Uświadomisz sobie, że niepotrzebnie przejmujesz się pewnymi sprawami. Od podopiecznych fundacji nauczysz się doceniać to co w życiu jest najważniejsze.


Pamiętaj! Jako wolontariusz masz szansę zobaczyć uśmiech oraz radość osób, którym pomagasz, a także zmienić na lepsze świat swój i innych!

Informacje dodatkowe:

Koordynatorzy oddziałów Fundacji Mam Marzenie:

Białystok

Ewa Zdańkowska tel: 515 199 627

e-mail: ewa.zdankowska@mammarzenie.org


Bydgoszcz

Marta Jędro tel: 515 199 625

e-mail: marta.jedro@mammarzenie.org


Gorzów Wlkp.

Iwona Stankiewicz tel: 515 199 630

e-mail: iwona.stankiewicz@mammarzenie.org


Katowice

Malwina Nędzyńska tel: 515 199 621

e-mail: malwina.nedzynska@mammarzenie.org


Kielce

Marcin Czerwiński tel: 664 119 657

e-mail: marcin.czerwinski@mammarzenie.org


Kraków

Anna Krzysztofek tel: 515 199 620

e-mail: anna.krzysztofek@mammarzenie.org


Lublin

Agata Wójcik tel: 515 199 623

e-mail: agata.wojcik@mammarzenie.org


Łódź

Michalina Kwiatkowska tel: 515 199 624

e-mail: michalina.kwiatkowska@mammarzenie.org


Olsztyn

Marzena Górska-Zwolińska tel: 516 033 830

e-mail: marzena.gorska-zwolinska@mammarzenie.org


Opole

Anna Świderska tel: 509 150 133

e-mail: anna.swiderska@mammarzenie.org


Poznań

Mateusz Mostowski tel: 515 199 631

e-mail: mateusz.mostowski@mammarzenie.org


Rzeszów

Aneta Róg tel.: 515 199 952

e-mail: aneta.rog@mammarzenie.org


Szczecin

Pamela Struś tel.: 515 199 626

e-mail: pamela.strus@mammarzenie.org


Trójmiasto

Sylwia Walosz tel.: 503 090 907

e-mail: sylwia.walosz@mammarzenie.org


Warszawa

Anna Onyszkiewicz tel.: 515 199 622

e-mail: anna.onyszkiewicz@mammarzenie.org


Wrocław

Magdalena Zatorska tel.: 515 199 628

e-mail: magdalena.zatorska@mammarzenie.org